Yansıtıcı kaplamaların dereceleri nelerdir?

- May 18, 2018-


Yansıtıcı kaplama sınıfları: elmas derecesi, kristal derecesi, süper yoğunluk derecesi, yüksek yoğunluk derecesi, süper mühendislik derecesi, mühendislik derecesi, ekonomik kalite olarak ikiye ayrılır.


Ekonomik sınıf yansıtıcı kaplama (reklam, ticari kalite)


Bu yansıtıcı film serisinin yansıtıcı prensibi mühendislik derecesi ile aynıdır.

Mühendislik sınıfı yansıtıcı film


Bu yansıtıcı film dizisinin performansı, Çin Halk Cumhuriyeti İletişim Bakanlığı tarafından yayınlanan JT-T279-1995 standardının dördüncü sınıf yansıtıcı filmine aittir. Dayanıklı, sızdırmaz bir yansıtıcı filmdir. Bu malzeme, 1950'lerin başından beri trafik işaretleri oluşturmak için başarıyla kullanılmıştır. Şu anda, mühendislik dereceli yansıtıcı filmler, küçük trafik ve düşük hızlı araç bulunan bölgelerde hala bazı uygulamalara sahiptir.


Mühendislik dereceli yansıtıcı film, genel yollardaki trafik işaretlerine, yani normal birincil, ikincil, üçüncül ve dördüncü dereceli yollara ve geçici kullanım için işaretlere uygundur. Genel olarak basınca duyarlı ve ısıl tip 2'ye ayrılır. Aynı mürekkep türü kullanılarak serigrafi teknolojisi kullanılarak çeşitli desenler yapılabilir.


Kullanım Alanları: Kılavuz işaretleri; yasak işaretleri, uyarı işaretleri ve gösterge işaretleri ve sıradan reklamlarda kullanılan işaretler.


Ömür:

Üreticiye bağlı olarak genellikle 3 ila 7 yıl. Bazı üreticiler sadece 7 yıl geriye yansıma filmi sağlarlar ve 7 yıl sonra parlaklık tutmaları ilk parlaklık değerinin en az% 50'sidir. Bazı üreticiler 5 yıl ve 7 yıl yansıtıcı film sağlar. Toplanan Enterprise Limited beş yıl boyunca beş çeşit mühendislik dereceli yansıtıcı film sunar: PET, 5 yıl akrilik ve 7 yıl akrilik.


Uygulanabilir taban plakası: Alüminyum levha, çelik levha.


Çalışma sıcaklığı: Genel şartlar 18 ° C ~ 28 ° C'de.


Yüksek yoğunluklu dereceli yansıtıcı kaplama


Bu yansıtıcı kaplama serisinin performansı, Çin Halk Cumhuriyeti İletişim Bakanlığı tarafından yayınlanan JT-T279-1995 standardının üçüncü sınıf yansıtıcı tabakalamasına aittir. Yüksek mukavemetli sınıf yansıtıcı film, mühendislik dereceli yansıtıcı filmden en az üç kat daha parlak olan, dayanıklı, sızdırmaz bir yansıtıcı filmdir. Malzeme trafik işaretleri oluşturmak için başarıyla kullanılmıştır. İşaret daha geniş bir açıda ve aydınlık bir alanda olsa bile, yüksek mukavemetli yansıtıcı film, işaretin açıkça görünmesini sağlar ve sürücünün önündeki yolun tehlikesini etkili bir şekilde tahmin eder.


Yüksek yoğunluklu dereceli yansıtıcı film, genel yollardaki trafik işaretleri için, yani olağan otoyollar, birinci sınıf, ikinci sınıf, üçüncü sınıf, dördüncü sınıf yollar ve geçici kullanım işaretleri için uygundur. Genel olarak basınca duyarlı ve ısıl tip 2'ye ayrılır. Aynı mürekkep türü kullanılarak serigrafi teknolojisi kullanılarak çeşitli desenler yapılabilir.


Kullanım Alanları: Kılavuz işaretleri; yasak işaretleri, uyarı işaretleri ve gösterge işaretleri ve sıradan reklamlarda kullanılan işaretler.


Ömür: Genellikle 10 yıl, normal kullanım koşullarında, bu yansıtıcı film serisi, 10 yıl sonra ilk parlaklık değerinin en az% 80'i kadar bir parlaklık tutma değerine sahip olacaktır.

Uygulanabilir taban plakası: Alüminyum levha, çelik levha.


Çalışma sıcaklığı: Genel şartlar 18 ° C ~ 28 ° C'de.


Elmas sınıfı yansıtıcı kaplama


Bu yansıtıcı film dizisinin performansı, Çin Halk Cumhuriyeti İletişim Bakanlığı tarafından yayınlanan JT-T279-1995 standardının birinci ve ikinci sınıf yansıtıcı filmine aittir. Yansıtıcı prensibi, mühendislik sınıfında ve yüksek mukavemetli sınıf yansıtıcı filmde kullanılan cam boncuk prensibinden farklıdır. Bunun yerine, kristalit küp yansımasında en son teknolojiyi kullanır.


Elmas dereceli yansıtıcı filmin her kristalit küpü, bir santimetrekarelik malzemede 930'dan fazla mikrokupa sahip olacak şekilde düzenlenmiştir. Mikrokristal küp köşe gövdesinin alt katmanı, bir hava katmanı oluşturmak üzere yalıtılır, böylece olay ışığı, iç toplam yansıma oluşturur, böylece en üstün ışık yansıtma etkisi, metal bir yansıtıcı katman kullanılmadan elde edilebilir. Geleneksel mühendislik derecesi ve yüksek yoğunluklu dereceli yansıtıcı filmle karşılaştırıldığında, aşınmaya dirençli yüksek sertlikte polikarbonat malzemeden ve mikro kristal küp teknolojisinden oluşan yansıtıcı dereceli yansıtıcı film, sadece iki katına çıkmaz, aynı zamanda geniş açı performansına sahiptir. geliştirmek. Elmas sınıfı yansıtıcı filmin parlaklığı, mühendislik kalitesinin altı katından ve yüksek derecenin üç katıdır.


Yüksek kaliteli otoyollarda ve şehir içi yollarda trafik işaretlerine uygulanabilir. Normal kullanım koşullarında, 10 yıl sonra parlaklık tutma ilk parlaklık değerinin en az% 50'sidir. Aynı mürekkep türü kullanılarak serigrafi teknolojisi kullanılarak çeşitli desenler yapılabilir.


Kullanım Alanları: Kılavuz işaretleri; yasak işaretleri, uyarı işaretleri ve gösterge işaretleri ve sıradan reklamlarda kullanılan işaretler.


Ömür: Genellikle 10 yıl, normal kullanım koşullarında, bu yansıtıcı film serisi, 10 yıl sonra ilk parlaklık değerinin en az% 50'si kadar bir parlaklık tutma değerine sahiptir.


Uygulanabilir taban plakası: Alüminyum levha, çelik levha.


Çalışma sıcaklığı: Genel şartlar 18 ° C ~ 28 ° C'de.