Yansıtıcı ceket nasıl yıkanır?

- Sep 29, 2019-

Yansıtıcı ceket nasıl yıkanır?Ceketler, şehir içi boş zaman etkinlikleri veya normal hafta sonu gezileri olsun, uzun mesafeli yürüyüş ve tırmanma, profesyonel keşif, buz tırmanışı, hatta yedi veya sekiz kilometrelik karla kaplı dağları tırmanıyor olsanız da bir tanesi sizin için uygundur. "Tüm Hava Durumu" Ceketleri mutlaka sahip olmanız gerekir, sonra yansıtıcı ceketi nasıl temizleyeceğimi söyleyeyim.

Dışarıda yansıtıcı yelek giydikten sonra yağmur ya da kir ve yağ ile boğuldu. Yansıtıcı ceket su geçirmez ve nefes alabilir bir membrana sahip olduğundan, bu membran suyu tıkayabilir ve gazın geçmesine izin verebilir. Bununla birlikte, kir veya yağ ile lekelenmişse, bu kirler su geçirmez ve nefes alabilen membrandaki boşluğu tıkayacak ve ceketin nefes alabilirliğini azaltacaktır; ceketi sıradan kıyafetler gibi temizlemek mümkün değildir. Düzgün temizlik aceleye zarar gelmesini önleyebilir, ancak sık temizlik acele için çok zararlıdır. Bu nedenle, yıkama işleminin ceket ön kısmının kullanımından sonraki kirlilik derecesine mi dayanması gerektiği ve kullanım süresine bağlı olmaması gerektiği değerlendirilmelidir. Yeni satın alınan ceket bir kokuya sahiptir ve kuru, havalandırılan bir yerde birkaç gün bekletilmelidir.

Elde yıkama için özel yıkama sıvısını 30 dereceden fazla olmayan suda yıkayın, ceketi yaklaşık 5 dakika bekletin, yansıtıcı ceketi kirli kısımlarını yumuşak bir fırça ile hafifçe ovalayın ve ardından giysileri suyla durulayın. Not: Lütfen yıkamadan önce yıkama talimatlarını kontrol edin. Ceketi doğrudan sıkmayın ve yüksek sıcaklıklarda ütülenin. Yansıtıcı ceketi ve ceketi doğrudan kurumaya bırakın, güneş ışığına doğrudan maruz kalmaktan kaçının.