Çocukların yansıtıcı yelekleri hakkında ne biliyorsunuz?

- Sep 23, 2019-

Çocukların yansıtıcı yelekleri hakkında ne biliyorsunuz?Çocuk güvenliği çok önemlidir. Ebeveynler çocuklarına okula eşlik ettiklerinde ve öğretmenler çocuklarını kısa gezilere götürdüğünde çocuk güvenliği çok önemlidir. Yüksek görünürlüklü giysiler, güvenliği sağlamanın ve ebeveynler ve öğretmenler için gönül rahatlığı sağlamanın en etkili yollarından biridir. Çocuğunuzun yansıtıcı yeleğini gerçekten anlıyor musunuz? Bu makale, velilere ve öğretmenlere yüksek görünürlüklü giysiler hakkında ve çocuk grubu hakkında önemli bilgiler verecek.

Avrupa standartları: 2013 itibariyle, Avrupa yüksek görünürlüklü giyim standartları güncellendi. Yeni ISO EN 20471 standardı, görünürlüğü gösteren üç ayrı kategoriye sahiptir.

Seviye 1 - Genelde pantolonlara uygulanan minimum görünürlük, pantolonun pantolon bacaklarına 5 cm'lik yansıtıcı bir şerit dikilir. 3. Sınıf ceketle giyildiğinde, bu pantolon Seviye 3 olur.

Seviye 2 - Orta düzeyde görünürlük, genellikle yansıtıcı yeleğin görünürlük seviyesi. Yelek haftada iki kez veya 5 cm'lik yansıtıcı bir bantla yerleştirilir ve her iki omuza da uzunlamasına 5 cm'lik yansıtıcı bir bant yerleştirilir. Seviye 3 - En yüksek görünürlük seviyesi. Seviye 3 yüksek görünürlüklü kıyafet, vücudun, kolların ve omuzların çevresinde iki adet 5 cm yansıtıcı bant içerecektir.

Bir çocuk için en uygun görünürlük sağlayan giysilere karar verirken, hangi sınıfın gereksinimlerinize uygun olduğunu bilmek en iyisidir.

Farklı renk seçenekleri: Çocuk yansıtıcı yelekleri farklı renk seçeneklerine sahiptir. Her renk genellikle farklı bir amaç için kullanılır. Denizdeyken veya nehirdeyken, genellikle turuncu bir yansıtıcı yelek seçersiniz, çünkü renk denizin mavi ve gri renginin aksine.

Ek olarak, ata binen çocuklar genellikle pembeyi seçerler, çünkü bu tür özel bir renk nadiren doğada görünür, birçok manzarayla keskin bir kontrast oluşturabilir. Bununla birlikte sarı, en yaygın renktir, çünkü en çeşitli ortamlarda en büyük kontrasta sahiptir ve bu nedenle en yaygın ve en yaygın kullanılan renktir.

Aslında, araştırmadan sonra, yansıtıcı yelek giyen insanlar, onları giymeyenlerden daha göze çarpmaktadır. Aynı ortamda, iki kişi önceden üç saniye tanımlanabilir. Yansıtıcı yelek giymek, çocuklarımız potansiyel olarak tehlikeli bölgelerde yürürken çok önemlidir.