Yüksek yoğunluklu yansıtıcı malzeme yansıtıcı filmi genellikle basınca duyarlı tip ve ısıya duyarlı tipte ayrılır

- Aug 20, 2019-

Yüksek mukavemetli yansıtıcı film, cam boncuk yansıtıcı teknolojisini kullanır. Ürün yapısındaki yenilikçiliği nedeniyle, mühendislik dereceli yansıtıcı filmlere kıyasla benzersiz bir yansıtıcı parlaklık ve açı performansına sahiptir, ancak aynı zamanda yüksek dayanımlı kendinden-yapıdadır. Kırılgan ve yırtılması kolay, kırışıklıklar, kabarcıklar, yüzey petek çıkıntıları, yüksek enerji tüketimi ve büyük emisyonlar gibi üstesinden gelinmesi zor olan ürün kusurları. Cam boncuk teknolojisinin sınırlamaları aynı zamanda daha yüksek parlaklık ve daha iyi açı için yüksek yoğunluklu gelişmeyi de engellemektedir.

Yüksek mukavemetli yansıtıcı film ayrıca bir destek malzemesine sahip bir malzemedir ve yansıtıcı malzemenin yüksek mukavemetli yansıtıcı filmi genellikle basınca duyarlı bir tip ve ısıya duyarlı bir tip olarak sınıflandırılır. Aynı mürekkep türünü kullanan serigrafi teknolojisi kullanılarak çeşitli desenler üretilebilir. Yüksek mukavemetli yansıtıcı film, genel olarak, yüzey katmanı olarak iyi ışık iletimi ve hava direncine sahip olan bir reçine filminden yapılır, ikinci katman bir vakum katmanı, üçüncü katman gömülü mikro cam boncuklar, dördüncü katman metal yansıtıcı kaplamadır, ve beşinci katman reçinedir. Taşıyıcı tabaka, altıncı tabaka yapışkandır ve yedinci tabaka arka kağıt koruyucu tabakadır.

Orijinal üretilen yansıtıcı film, "mühendislik sınıfı" yansıtıcı film olarak adlandırıldı. 1940'lı yıllardan beri, başlangıçta üretilen bu yansıtıcı film "mühendislik sınıfı" yansıtıcı film olarak adlandırılmıştır ve trafik işaretleri için yaygın olarak kullanılmaktadır. O zamandan beri, sentetik reçinelerin ortaya çıkması ve sosyal gelişimin ihtiyaçları ile birlikte, giysi gibi kişisel güvenlik koruması için yansıtıcı filmler gibi bir dizi ürün geliştirilmiştir. O zamandan bu yana, bir dizi malzeme teknolojisi ve optik teknolojinin, özellikle mikroprizma yansıtıcı malzemelerin ortaya çıkmasıyla birlikte araştırma sonuçlarının yanı sıra, aslen trafik işaretleri için kullanılan orijinal yansıtıcı malzemeler yavaş yavaş daha yeni ve daha iyi yansıtıcı malzemelerle değiştirildi.